Ozdoby do małych pomieszczeń – co wybrać aby nie przesadzić?

Czymże byłby pokój, kuchnia czy łazienka złożone tylko i wyłącznie z samych mebli, bez dodatków. To one stanowią przecież o efekcie końcowym całości. Dlatego bez względu na to, jakie pomieszczenie urządzamy – duże czy małe, pamiętać warto o funkcjonalnych, oryginalnych oraz stylowych dodatkach. Co prawda im większe pomieszczenie mamy do dyspozycji tym lepiej, bowiem pozwolić możemy sobie na większą swobodę w łączeniu wzorów, kolorów i wielkości dodatków, jednak małe wnętrza też zasługują na odrobinę luksusu i nadania im przytulności 🙂 One z racji swej przestrzeni stają się same w sobie przytulne. 

Dobierając dodatki do małego lokum, pamiętać należy o tym, aby nie zabierały one w żadnym wypadku przestrzeni. Najlepszymi gadżetami będą zatem : poduszki z oryginalnymi nadrukami, gustowne ramki na obrazki, a także wszelkiego rodzaju wazony, kubki i sztućce – wszystkie przedmioty codziennego użytku, które okażą się funkcjonalne i nie będą „zagracać” przestrzeni.

Do minimum ograniczyć należy jednak dodatki, które mają za zadanie tylko wyglądać, nie spełniając żadnej funkcji. Dobrym pomysłem jest używanie mebli wielofunkcyjnych – rozsuwanych stołów czy kanap. Zamiast dwóch rzeczy : ozdobnej figurki i lampy – kup ozdobną lampę. Zyskasz oryginalny dodatek, a zaoszczędzisz przestrzeń. Zaopatrz się w małe, ozdobne pudełeczka – schowasz w nich bibeloty tworzące wrażenie bałaganu, a przy okazji zaaranżujesz ładnie przestrzeń. Zamiast stawiania kolejnego stolika i umieszczania na nim rzeczy, bądź upychania pod niego kolejnego kartonu – wykorzystaj ściany. Zawieś na nich półki i tam umieszczaj rzeczy.

Pamiętaj, że Twoje działania ogranicza jedynie wyobraźnia – najważniejsze, abyś to Ty dobrze czuł się w swoim pokoju 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s