Tynk silikonowy na elewacje

Jeśli elewacja naszego domu wykonana została kilkanaście lat temu, to z pewnością nie prezentuje się atrakcyjnie. Na szczęście aby przywrócić jej przyjemny dla oka wygląd nie musimy decydować się na przeprowadzanie bardzo skomplikowanych prac remontowych. Zazwyczaj okazuje się, że zwykłe pomalowanie ścian jest działaniem w zupełności wystarczającym. Pamiętajmy jednak, że nawet tego typu podstawowe działania wymagają zastosowania odpowiednich materiałów oraz przeprowadzania prac w sposób rzetelny i profesjonalny.

Zanim jednak zdecydujemy się na odmalowanie elewacji, warto byśmy dokładnie skontrolowali jej stan i zastanowili się, czy niektóre fragmenty nie będą wymagać bardziej zaawansowanych prac. Zwróćmy szczególną uwagę, czy poza typowym zabrudzeniem na naszej elewacji nie pojawiają się inne bardziej kłopotliwe elementy, które należy wyeliminować. Kolonia drobnych mikroorganizmów, która zadomowiła się na ścianie naszego budynku może w krótkim czasie zepsuć efekty przeprowadzanego remontu, należy więc skutecznie się jej pozbyć. Zwróćmy również uwagę na ogólny stan podłoża. Musi być ono zwarte i mocne. Musimy mieć pewność, że będzie w stanie spełniać swoją rolę jeszcze co najmniej kilka lat. Odmalowywanie elewacji, którą za 2-3 sezony i tak trzeba będzie wymieniać, to działanie zupełnie nieopłacalne.

Decydując się na malowanie elewacji musimy dobrać odpowiednią farbę. Jeśli na naszym domu użyty został coraz to bardziej popularny tynk silikatowy, to najodpowiedniejsza będzie farba silikatowa. Farby tego rodzaju nadają się również do wykorzystania na tynkach mineralnych. Pamiętaj, że niezależnie od rodzaju podłoża warto zastosować preparat gruntujący. Wyrówna on podłoże, zwiększy przyczepność farby oraz dodatkowo obniży zużycie farby. W pewnych sytuacjach tynk silikatowy można również pokryć farbą akrylową.

Nie zapominajmy jednak, że farba, która posłuży nam do pomalowania elewacji budynku powinna nie tylko spełniać odpowiednie parametry techniczne, ale musi być również atrakcyjna wizualnie. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy wybrany przez nas kolor będzie korzystnie prezentował się na ścianach naszego domu, to możemy skorzystać z usług projektanta, który pomoże dokonać nam wyboru odpowiednich produktów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s