O gruntowaniu elewacji

Przed rozpoczęciem prac związanych z renowacją elewacji musimy zadecydować o tym, jak będzie przebiegał remont, a także wybrać odpowiednie materiały. Już na tym etapie należy rozważyć zastosowanie gruntu do elewacji.

Współcześnie niemal każdy inwestor i specjalista budowlany rozumie, jak istotne jest pokrycie elewacji budynku tynkiem. Wpływa on pozytywnie na estetykę obiektu, a co ważniejsze zabezpiecza ścianę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak niskie temperatury lub wilgoć. Niestety stosowanie gruntu do elewacji nie jest aż tak popularne. Wciąż wiele osób nie docenia korzyści wiążących się z zastosowaniem preparatów gruntujących.

Zwłaszcza w przypadku starych budynków, które w przeszłości były już pokrywane tynkiem, gruntowanie elewacji może okazać się korzystnym posunięciem. Aby przeprowadzane prace budowlane okazały się trwałe i solidne, musimy zadbać o to, by ściana budynku była sucha i czysta. Najważniejsze aby powierzchnia była w pełni pozbawiona plam grzybów, pleśni lub porostów. Niekorzystnie na efekt prac może jednak wpłynąć również pozostawienie na odnawianej ścianie zwykłego brudu, pyłu i kurzu. Grunt do elewacji w znacznym stopniu ułatwia nam pozbycie się niechcianych zanieczyszczeń. Dzięki zawartym w sobie preparatom antygrzybicznym i antypleśniowym wpływa on korzystnie nie tylko na wygląd elewacji, ale również na ogólną kondycję ściany.

Pamiętajmy, że grunt do elewacji pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia farby. Z zasady preparaty gruntujące są znacznie tańsze niż farby do elewacji. W związku z tym rezygnacja z nich, będzie niewątpliwie działaniem nieekonomicznym, który wpłynie na zwiększenie kosztów przeprowadzanych prac.

Aby preparat gruntujący właściwie spełniał swoją rolę musi on być właściwie dobrany. To jaki grunt do elewacji powinniśmy zastosować zależy zarówno od rodzaju farby, jaką planujemy wykorzystać, ale także od stanu i rodzaju podłoża. Zwłaszcza jeśli nasza ściana jest bardzo zniszczona, popękana i osypująca się, to powinniśmy zadbać o to, by renowacja elewacji wykonywana była przy użyciu najlepszych materiałów budowlanych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s