Baterie łazienkowe – jak wybrać właściwą?

Nowoczesne wyposażenie łazienki ma być funkcjonalne i estetyczne. Wybierając baterie łazienkowe warto kierować się kilkoma wytycznymi, które ułatwią nam tę decyzję. Aranżacja łazienki nie jest prostym zadaniem. To pomieszczenie pełniące wiele funkcji, dlatego musi być odpowiednio zaplanowane, zatem decyzja o wyborze baterii łazienkowych również nie może być kwestią przypadku lub impulsu. Wybór uzależniony jest między innymi od wielkości pomieszczenia, rodzaju i rozmiaru armatury, budżetu, czy wystroju wnętrza.

 

Bateria do umywalki

Dobra bateria umywalkowa to nie tylko atrakcyjny wygląd ale przede wszystkim wysokiej jakości wykonanie, dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia oraz maksymalna funkcjonalność. Wylewka baterii musi mieć odpowiednią długość, adekwatną do modelu umywalki. Warto, aby system był zaprojektowany w taki sposób, by woda nie leciała bezpośrednio w dół pod kątem prostym – dzięki temu zwiększymy zasięg strumienia wody. Warto, aby wybrana bateria do umywalki posiadała nowatorskie rozwiązania takie jak eko-blokada czy sensor ruchu, które pozwolą na zaoszczędzenie wody. W ofercie sklepów znajdziemy baterie jedno- i dwuuchwytowe, różniące się między sobą głównie kształtem i profilem wylewki. Do wyboru jest także kolor – baterie łazienkowe najczęściej utrzymywane są w srebrnej, chromowanej kolorystyce, ale wielbiciele niecodziennych rozwiązań mogą pokusić się o czarne, białe, beżowe, złote czy miedziane modele. Wykończenie baterii może być połyskujące lub matowe.

bateria umywalkowa

 

Bateria do wanny

Wybór baterii wannowej to po pierwsze decyzja o sposobie instalacji: modele dzielą się na stojące i ścienne. Jeżeli decydujemy się na baterie wannowe ścienne, czyli klasyczne należy zwrócić uwagę na zasięg wylewki, jej długość i kształt. Tego rodzaju baterie są powszechne w budownictwie mieszkaniowym. Kolejny rodzaj to bateria wannowa natynkowa – mocowana do instalacji, więc w całości widoczna. Podobną konstrukcją jest bateria wannowa podtynkowa, która wygląda bardzo estetycznie – widoczna pozostaje jedynie wylewka i mechanizm sterujący. Równie popularna staje się bateria wannowa stojąca (sztorcowa), mocowana na obrzeżach wanny. Baterie stojące są łatwe i szybkie w montażu a dodatkowo możliwa jest zmiana ich położenia – stąd zapewne ich rosnąca popularność. To, która bateria do wanny będzie odpowiednia, zależy od miejsca, w jakim w stosunku do wanny ma być zamontowana, a także od upodobań estetycznych.

bateria wannowa ścienna

 

Bateria natryskowa

Podstawowa zasada dotycząca wyboru baterii natryskowej jest taka sama jak w przypadku baterii do wanny (bateria może być podtynkowa i natynkowa). Ponadto jednak w przypadku baterii natryskowej należy wybrać odpowiedni korpus – najlepiej wykonany ze stali szlachetnej, właściwie dobrać wagę (z reguły im cięższa tym lepsza) oraz ilość uchwytów (jeden lub dwa). Dodatkowo warto doposażyć swoje natryskowe baterie łazienkowe w termostat, deszczownicę czy perlator, które zwiększą użyteczność i ułatwią codzienne korzystanie z prysznica.

bateria-prysznicowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s