bidetta

Bidetta – do czego służy?

Bidetta to słowo, które równie często jak i mylnie kojarzone jest przez wiele osób z bidetem, choć jej funkcjonalność i zastosowanie są diametralnie inne. Czym zatem jest bidetta i dlaczego warto z niej korzystać, postaramy się zaprezentować w poniższym artykule.

Bidetta jest dodatkowym elementem baterii umywalkowej, która posiada swój osobny natrysk. Innym określeniem dla bidetty jest również bateria z rączką, którą instaluje się najczęściej w przypadku aranżacji małych łazienek. Jest to rozwiązanie nadal dosyć niestandardowe, jednak bardzo funkcjonalne, które może posłużyć nam zarówno do utrzymania higieny osobistej i zachowania czystości w łazience. Bidetta swoim wyglądem przypominać może nieco mniejszy model słuchawki natryskowej, którą można zamontować na ścianie w pobliżu umywalki i kompaktu WC lub zależnie od możliwości i modelu baterii umywalkowej zamontować w dodatkowym uchwycie.

bidetta

Bidetta połączona jest z baterią za pośrednictwem elastycznego węża, dlatego doskonale sprawdzi się ona zarówno do podmywania, wyczyszczenia toalety czy nalaniu wody do wysokiego wazonu czy wiadra, które nie zmieści się nam pod zwykłą baterią umywalkową. Uruchamiamy ją poprzez otwarcie strumienia wody w baterii i przełączenia go na dopływ do bidetty. Chyba najlepszym porównaniem jest tutaj porównanie do mechanizmu wykorzystywanego w prysznicach, które wyposażone są dodatkowo w baterię ścienną i połączone z natryskiem poprzez wąż prysznicowy.

Bidetta może również skutecznie pełnić rolę bidetu, służąc domownikom do utrzymania higieny osobistej i dokładnego podmywania się siedząc wygodnie na toalecie. Dzięki temu nie trzeba instalować osobnej miski bidetowej i możliwe jest zaoszczędzenie cennej przestrzeni łazienkowej.

Bidetta może mieć również wiele bardzo niestandardowych zastosowań, które mogą ułatwić nam i innym domownikom wykonywanie również innych codziennych czynności. Możemy wykorzystać ją zarówno do wyczyszczenia butów, oczyszczenia łap zwierząt, które wracają z dworu czy napełnić wiadra i pojemniki różnej wielkości i kształtów. Zastosowanie bidetty generalnie jest zawsze takie, jak potrzeby lokatorów, dlatego każdy może znaleźć dla niej różne przeznaczenie.

Bidetty sprawdzają się często w małych łazienkach, choć i w tych większych mogą stanowić doskonałe uzupełnienie funkcjonalnej łazienki, która oferuje nam wiele różnych i przydatnych zastosowań.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s